Dachstein - Tauern- Region

Od doby, kdy se čtyři nejdůležitější lyžařské oblasti ležící kolem údolí řeky Enns spojily lanovkami a sjezdovými tratěmi do jedné jediné lyžařské houpačky, patří Dachstein – Tauern – Region mezi špičková rakouská lyžařská centra. Soutěže světového poháru ve sjezdovém i klasickém lyžování a stále nové nabídky propůjčují regionu sportovní atmosféru, kterou ještě umocňuje bezprostřední štýrská vlídnost.

Lyžařská houpačka mezi Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm je jedním z hlavních lákadel sportovní oblasti Schladming – Ramsau / Dachstein. Tady je největší možnost výběru sjezdových tratí a lanovek a každý z kopců představuje jednu atraktivní lyžařskou oblast. Přestože je nabídka sjezdových tratí obrovská, lyžařští nadšenci navštěvují především FIS trať na Planai ve Schwärmen, která byla, ještě v době, kdy se na ní pořádaly závody, jednou z vůbec nejrychlejších sjezdových tratí světového poháru.

Centrem oblasti, a to nejen z pohledu sportovního, je udržované městečko Schladming, kterému byla městská práva propůjčena již v roce 1322. Ve středověku pracovali tisíce horníků v dolech, hledali stříbro, měď, zinek a další rudy a dolovali bohatství hor. Tuto dobu připomíná městská brána a zbytky hradeb.

Nová rubrika

11.11.2018 00:00
Sberbank, a.s. - směnárenské operace BEZ POPLATKU.  Zároveň si můžete ihned pořídit cestovní pojištění. Ušetříte kroky a starosti. Aktuální kurzový lístek Sberbank, a.s. - klikněte na odkaz...

Kalendář akcí

25.11.2016 08:00
Zúčastněte se 59. ročníku největšího květinového festivalu v Rakousku od 25.5. - 28.5.2017. Tisíce narcisek volně kvetoucích na horských loukách. V rámci slavností je velkolepý průvod městečkem Bad Aussee a jezerní promenáda vytvořených narcisových figurek, které reprezentují jednotlivé obce...

Kontakt

Ing. Slavěna Langová Plzeň
+420 602 955 977 Dachstein-dovolena@seznam.cz