Ubytování

Bad Mitterndorf - Jednou ho navštívíte a nikdy na něho nezapomenete. Samo místo Vás vybízí k aktivnímu odpočinku. Bad Mitterndorf je místem, kde můžete objevovat a prozkoumávat přírodní krásy hor. Alpská panorama s gigantickými skalami a horskými pastvinami Vám připraví nezapomenutelné zážitky. Pro každého je tu něco – pro milovníky přírody i sportovní nadšence. At už příjemné procházky, horské túry, cyklistika, nebo jízda na koni a to v každém ročním období. V každém ohledu je Bad Mitterndorf pro Vás nová a jedinečná volba k tématu dovolená.

Nezapomenutelným zážitkem je účast na místních oslavách a festivalech. Jsou to vyjímečná střetnutí  s kulturou, tradicí, přírodou a lidmi, at už jsou to narcisové oslavy, pivní slavnosti v Altaussee, nebo opera na jazeře. Máte mažnost navštívit solné doly a jeskyně, alpskou zahradu, skokanský muůstek Kulm, různá muzea a kláštery a termální lázně.

Proto nezapoměňte sledovat Kalendář akcí, aby právě ta Vaše dovolená mohla být okořeněna některou z čarovných chvil alpských slavností.


 

Nová rubrika

11.11.2018 00:00
Sberbank, a.s. - směnárenské operace BEZ POPLATKU.  Zároveň si můžete ihned pořídit cestovní pojištění. Ušetříte kroky a starosti. Aktuální kurzový lístek Sberbank, a.s. - klikněte na odkaz...

Kalendář akcí

25.11.2016 08:00
Zúčastněte se 59. ročníku největšího květinového festivalu v Rakousku od 25.5. - 28.5.2017. Tisíce narcisek volně kvetoucích na horských loukách. V rámci slavností je velkolepý průvod městečkem Bad Aussee a jezerní promenáda vytvořených narcisových figurek, které reprezentují jednotlivé obce...

Bad Mitterndorf je štýrskou vesnicí v údolí Hinterbergertal, uprostřed horských masivů, hlubokých lesů a třpytivých řek. Oblast Tauplitzu, kam Bad Mitterndorf spadá, je rychle dostupným dovolenkovým regionem Ausseerland – Salzkammergut v srdci Rakouska, mezi masivem Dachstein a pohořím Toten Gebirge. Bad Mitterndorf patří mezi zdejší vyhlášená zimní střediska, nudit se zde nebudete ale ani v létě. Kromě toho jsou zde léčivé termální prameny a rašeliniště.

Jezerní ráj

Bad Mitterndorf leží ve štýrské části známého Salzkamnergutu. Je obklopen nesčetným množstvím překrásných jezer,čímž je ideálním výchozím bodem pro procházky okolo jezer,pro projížďky na loďkách a pro koupání v křišťálově čistých vodách zdejších jezer. Také potápěči si ve zdejších jezerech přijdou na své.

Nejznámnější jezera v okolí Bad Mitterndorfu jsou:

Grundlsee -  Stausee - Ödensee - Altausseersee - Grundlsee - Toplitzsee - Spechtensee - Wolfgangsee - Fuschlsee

Grimmingtherme – moderní termální  lázně


Tyto termální lázně budou převážně zaměřeny na sportovce a rodiny. V Bad Mitterndorfu je plánováno 1100 metrů čtverečních vodní plochy, také zde bude vybudován sportovní bazén a nový hotel. Otevřeno na podzim 2009

Termální prameny

Pro Vaši orientaci uvádím základní rozdíly mezi jednotlivými lázněmi v oblasti.

Bad Mitterndorf: teplé minerální prameny, léčebná rašelina

Altausee: sirný pramen

Bad Ausee, Bad Ischl: solné koupele

Bad Goisern: jodosirné koupel

Vitalhotel Heilbrunn

    Léčivé prameny v Heilbrunnu byly známé již starým Římanům. Roku 1967 zde byl postaven lázeňský hotel Heilbrunn a v roce 1971 byl udělen Mitterndorfu titul lázní -"Bad". Budováním nových termálních lázní v Bad Mitterndorfu tato cesta dále pokračuje.

V Hotelu Heilbrunn jsou prvotřídní termální koupele - přírodní bahno - masáže - léčivé klima - vitální centrum - lázeńský doktor  - termální krytý bazén - vanové koupele - gymnastika- kneipp - yoga - sauna

Základní ceny na 1 den:

Wellness-Bereich:

Kombi Hallenbad und Sauna Eintritt

EUR 10,-

Wellness-Bereich:

Solarium

EUR 6,-

Bahenní- a termální koupele  Heilbrunn GmbH
Neuhofen 108 8983 Bad Mitterndorf,
Österreich Tel.: +43(03623)2486
Fax: +43(03623)248633
E-Mail:info@heilbrunn.at
Internnet: www.heilbrunn.at

Kontakt

Ing. Slavěna Langová Plzeň
+420 602 955 977 Dachstein-dovolena@seznam.cz